קופת העיר מתן בסתר אלעד בנשיאות המרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן שליט"א

עניי עירך קודמים  – לתרומות חייגו 03-9090000

אודות

קופת הצדקה והחסד, קופת העיר מתן בסתר אלעד , נוסדה בשנת תש"ס ביחד עם יסודותיה הראשונים של העיר. וככל שהעיר אלעד גדלה והתרחבה ונהייתה עיר ואם בישראל. כך גם רבו הפניות והבקשות לקופת הצדקה של העיר ופעילות הקודש של הקופה התעצמה והתרחבה ומהווה כיום אבן יסוד בתמיכה וסיוע לעניי העיר ולמשפחות הנזקקות.

פעילות הקופה

הפעילות של קופת הצדקה מקיפה את כל תחומי החיים החל ממתן סיוע כלכלי וכספי לנצרכים, אלמנות ויתומים, חולים במחלות שונות ובני משפחותיהם, הקמת קרנות תמיכה. מתן תמיכות שבתות וחגים. חלוקת לחם ומוצרי יסוד, ממשיך בחלוקות מעילים, שמיכות, ונעליים, ומימון מכירות בגדים מוזלות. ועד למתן יעוץ רפואי ומשפטי. תמיכה בחינוך ילדים, ושיקום כלכלי למשפחות.

כאשר פנינה מיוחדת בפעילות הקופה הינה מרפאת השיניים המקצועית הנותנת טיפול שיניים ללא עלות כלל למשפחות הנצרכות, שאין להם לשלם על רפואת שיניים. וזה הצלה ממש.

מרפאת שיניים
מי קודם ומה קודם

מי קודם ומה קודם

שאלות  הרות גורל, הכרעות קשות , וצרות המשברות לב מגיעות מידי יום לקופת הצדקה. קריאות הצלה וסיוע למשפחות של חולים בגוף ובנפש, ומעל כולם עולה זעקתם של האלמנות והיתומים שנותרו חסרי כל.
כיצד ניתן  להכריע מי קודם למה? משפחה שבני הבית רעבים  ללחם, או השכנים שלהם המתמודדים  עם ילד חולה?, כיצד ניתן להחליט למי לתת? האם לאלמנה המגדלת לבד יתומים או למשפחה שיושבת בחושך כי החשמל כבר מנותק כמה ימים.

כדי לתת את המענה והסיוע  הנדרש הוקמה ועדת התמיכות המנוהלת בשקיפות ובאחריות ע"י רבני הקופה ובפיקוח צמוד של רבני העיר, הועדה מתכנסת מעת לעת  ודנה בכובד ראש בכל בקשה ובקשה. ומנתבת באחריות ובמסירות את כספי הציבור כדי  להציל כמה שיותר משפחות נזקקות מכל המגזרים ומכל הקהילות.
כי באלעד עניי עירך קודמים.

לפני הכל מכבדים את האדם

המוטו המוביל את הפעילות של הקופה הוא כבוד האדם. באלעד לא תמצאו ארגזי מזון מאחורי הדלת. וגם לא מעטפות כסף עם הסמל של הקופה. החשיבה היא קודם כל על כבוד המשפחה המקבלת ודאגה לתת את המתן בסתר המהודר בצורה דיסקרטית והמכבדת ביותר.

לפני הכל מכבדים את האדם