קופת העיר מתן בסתר אלעד בנשיאות המרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן שליט"א

עניי עירך קודמים  – לתרומות חייגו 03-9090000

הפעילות שלנו

חשבנו על הדברים הכי טובים שהיית רוצה לעשות עם התרומה שלך

חלוקת כרטיסי מזון/ חלוקת לחם/ חלוקת מעילים

חלוקת כרטיסי מזון/ חלוקת לחם/ חלוקת מעילים/ שמיכות

ילד רעב לא לומד, ילדה שמצטמררת מקור לא מסוגלת להקשיב, מקרר ריק, נעל קרועה והתמודדות עם שאלה קיומית שחוסמת את האוויר והנשימה:  

וכן, גם כאן באלעד נמצאות משפחות המתמודדות עם מחסור אמיתי ורעב מקרקר. והן גרות בדלת ממול וברחוב המקביל, וכלפי חוץ לא תמיד ניתן לדעת ולראות מה קורה מאחורי הדלת הסגורה.

המחסור זועק, וחייבים לעזור להם ואי אפשר להתעלם.

קופת הצדקה והחסד של אלעד  שמה לעצמה את המטרה שבאלעד לא יהיה אף ילד רעב, ולא תהיה ילדה אחת שרועדת מקור, לצורך כך יצרה קופת הקהל שיתופי פעולה עם קופות צדקה גדולות ועמותות חסד, ובאמצעות השותפות מספקת הקופה חלוקות לחם לכלל האברכים בעיר. חלוקת כרטיסי מזון למשפחות הנזקקות, ומידי חורף חלוקת מעילים ושמיכות מחממות לכלל הנזקקים בעיר.

מיזמים אלו של שיתופי פעולה עם קופות ועמותות נעשים ע"י שותפות כספית של הקופה במיזמים השונים ומאפשרים לקופה להרחיב את התמיכה גם למשפחות אברכים ובני תורה, משפחות ברוכות ילדים. ומתן סיוע נרחב בחגים.

מקדימים רפואה למכה מרפאת שיניים ויעוץ רפואי

מקדימים רפואה למכה - מרפאת שיניים ללא תשלום

כשהבנק לוחץ, הארנק ריק  והוצאות המחייה היומיומית יוצרות בור בתקציב החודשי הטיפול בשיניים כואבות נדחק אחורה. והכאב קודח, החור מעמיק. ובמקום לפנות למרפאת השיניים  חיים על משככי כאבים.

נשמע לכם נורא? המציאות הכואבת של משפחות נזקקות המתייסרות מחור קטן בשן, ונאנקות תחת טיפול שורש הביא את קופת העיר באלעד להקים מרפאת שיניים מקצועית, בה עובדים טובי רופאי השיניים ומומחים בשיקום הפה. בקופת השיניים הטיפולים ניתנים בחינם, ללא עלות וממונים באמצעות הקופה. וזאת כדי למנוע כאב וסבל מיותר, לשמור על בריאות השן ולסייע למשפחות לקבל את העזרה המקצועית בצורה טובה ללא בושה וחוסר נעימות.

יעוץ רפואי ומימוש זכויות

יעוץ רפואי ומימוש זכויות

כדי להקדים רפואה למכה הקימה קופת העיר מערך של סיוע רפואי מקצועי המאפשר לכל אחד ואחד לקבל יעוץ והכוונה מגדולי המומחים במגוון רחב של נושאים, כגון: בתחומי הרפואה השונים. יעוץ רפואי מקצועי מסייע בהוזלת כלליות, קצור תורים לרופאים ועוד, וחוסך הרבה מאד עגמת נפש בהתמודדות עם הוצאות רפואיות כבדות.

בנוסף מפעילה הקופה שרות של יעוץ מקצועי למימוש זכויות שונות, רבים המתמודדים עם חולי או נכות שאינם מודעים לזכויות אליהם הם זכאים. מטרת השרות היא לסייע למשפחות הנזקקות לקבל את הזכויות המגיעות להן בכבוד.

חושבים קדימה: פרויקט שיקום משפחות

חושבים קדימה: פרויקט שיקום משפחות

הלב מתכווץ מול אנשים שיושבים בחושך כי אין להם אפשרות לשלם את חשבון החשמל והארנונה. הלב נקרע לראות משפחות שאין להם שקל בארנק כדי לקנות לחם וחלב, והעוני והמחסור זועקים עד לב השמים.

כדי לתת לאנשים אפשרות להשתקם באמת , לעמוד על הרגליים ולהתפרנס בכבוד. הקמנו את הפרויקט: חושבים קדימה. מערך שיקום משפחות המלווה את המשפחות בתהליך של שיקום כלכלי.  המערך מנוהל ע"י אנשי מקצוע המלווים את המשפחה בתהליך של ניהול כלכלה נכון. מסייעים בישום במקומות תעסוקה ובסיוע בהקמת מקור פרנסה. וכן מלווים ביעוץ משפטי חינם ובתהליך של הסדרי חובות עם הבנקים והוצאה לפועל וכו'. כל זאת כדי לאפשר למשפחות להתנהל נכון מבחינה כלכלית, להתמודד ולצאת ממעגל העוני.

תמיכות כספיות וקרנות

תמיכות כספיות וקרנות

מכתב פיטורין, עיקול חובות, טיפולים רפואיים, או קריסה של עסק, הם רק חלק מהסיבות המביאות אנשים מן השורה להזדקק לצדקה. וכן יש זמנים שאנשים מוצאים את עצמם  במצב של אין ברירה, בתקופה של שפל. והם חייבים לבקש עזרה. אבל  אין להם ממי לבקש. האם מהמשפחה המורחבת  בה כל אחד מתמודד עם צרכי ביתו? אי אפשר לקבל הלואה מהגמ"ח שכבר נמנע מלתת הלוואה, וכשאין מוצא אחר הכתובת לבקשת תמיכה ועזרה לכל תושבי אלעד היא קופת הצדקה של העיר.

וכך מידי שבוע מצטברות על שולחן הקופה בקשות לתמיכות כספיות, בקשות לעזרה חד פעמית או תמיכה קבועה. ועדת התמיכות מקבלת כל פניה ופניה ופועלת בדיסקרטיות כדי לסייע למשפחה אם זה במתן תמיכה כספית, כרטיסי מזון ויעוץ כלכלי ועד פתיחת קרן צדקה מיוחדת ובניית מערכת תמיכה כללית. מתן התמיכות והקרנות פועל בשקיפות מלאה ביושר ובאחריות מקסימלית.

 

שכניך קודמים! – פרויקט קהילות והשכנים

שכניך קודמים! – פרויקט קהילות והשכנים

האם ניתן להשאיר את השכן רעב? או את המשפחה מהבניין ממול לקרוס בגלל מחלת האם ואובדן מקור ההכנסה?  וכי אפשר להתעלם מזעקת היתומים, ומהקושי והכאב של משפחות הסובלות ממשבר נפשי? מי אם לא השכנים הקרובים נעזור ונסייע לעניי העיר?

קופת הצדקה של אלעד נושאת בעול של עניי העיר מכל מגזר ומכל קהילה  וכדי להגיע לכלל השכונות והקהילות  מקדמת הקופה את פרויקט הקהילות – הכולל יצירת קשר רציף עם כל רבני העיר, גבאי בתי הכנסיות, עסקנים וראשי קהילות כדי שברגע האמת, כאשר משפחה מתמודדת עם ניסיון ומחסור. אנחנו נהיה שם לתת את כל הסיוע והתמיכה הנדרשים.

תמיכה ביתומים ובאלמנות

תמיכה ביתומים ובאלמנות

כאשר משפחה מאבדת אבא או אמא היא מאבדת פעמים רבות גם את מקור ההכנסה, וביחד עם ההתמודדות הצורבת, הבדידות והגעגוע  נופלת על המשפחה גם ההתמודדות הכלכלית. התמודדות שמתחילה לעיתים בעקבות חולי ממושך והוצאות רפואיות כבדות.

בהתחלה כשמודעות האבל זועקות מן הקירות כולם עוזרים, אבל אחרי תקופה, אנשים מתרגלים למצב, ורק היתומים והאלמנות נותרו ללא עמוד התווך של המשפחה ומתמודדים עם קשיי היום יום  ואין מושיע.

באלעד, לא שוכחים את היתומים והאלמנות. קופת הצדקה  של העיר הקימה מערך תמיכה ביתומים ובאלמנות ביחד עם קרנות נוספות הפועלים לרווחת היתומים והאלמנות בכל תחומי החיים, אם זה בעזרה כלכלית, שיקום משפחות, סיוע בחינוך ילדים ועוד ובכל מיזם, חלוקה ופרויקט שבאחריות הקופה ניתנת קדימות מיוחדת דאגה ומסירות למשפחות היתומים.

30 יום קודם חג- תמיכת חגים

‏30 יום קודם חג- תמיכת חגים

כמה עולים לכם החגים? כמה עולה פסח? חגי תשרי? אוכל יום טוב ובגדים חדשים?

יש משפחות שאצלם בבית אין שמחת חג, ולא הכנות נרגשות. הדבר היחיד שחשים  באוויר לפני החג זה לחץ מעיק וחסר נורא.

כדי לעזור למשפחות ברוכות ילדים ונצרכים, לחוג את החגים בשמחה ובכבוד, הקימה קופת הצדקה מערך נרחב של סיוע ותמיכה לפני החגים הכולל חלוקות מזון , מימון מכירות מוזלות ומתן תמיכה כלכלית וסיוע נרחב. כדי שהחגים יחוגו בששון ולא יהפכו חלילה ליגון.

החלוקות הרבות הניתנות לפני החגים מיועדות למשפחות ברוכות ילדים, משפחות אברכים ומשפחות נזקקות. כך שכל אחד מרגיש נח ונעים לקבל מבלי לחוש נזקק וחסר כל.

מקדימים לשמח: תמיכות נישואים

‏מקדימים לשמח: תמיכות נישואים

למה הוא לא שמח? שאלו את עצמם האורחים בחתונה, יהודי זוכה לחתן את ביתו ופניו כפני תשעה באב? וכי הוא יכול לשמוח, במקום להתרגש מהחופה של הבת הוא חושב כיצד ישלם בסוף האירוע לאולם ולצלם, בריקודים הוא סובל מלחץ בחזה רק מהמחשבה על החובות והכספים אותם הוא חייב להעביר. וכי אפשר לשמוח ככה?

נישואי ילדים זה שלב נוסף בחיים. ומשפחות רבות שעד לתקופה זו הסתדרו פחות או יותר מבחינה כלכלית, מוצאות את עצמן מול שוקת שבורה, גלגולי חובות עצומים, ודאגה תמידית המוחצת את הלב ומוחקת את שמחת החיים. ורגע… הם רק התחילו לחתן יש להם עוד שיירה ארוכה של ילדים וילדות בבית, מה יהיה???

קופת העיר של אלעד הקימה מיזם חדש ומהפכני הנותן סיוע ותמיכה לנישואי ילדים. המיזם נוצר בשיתוף פעולה עם הכוללים ברחבי העיר. והוא מאפשר לתת תמיכה כלכלית המאפשרת מרחב נשימה בעת השמחה.

פרויקט שיקום המשפחות והסדרי החובות נותן מענה מקצועי לאגף הנישואין והשמחות וזאת בכדי לסייע למשפחות לשמוח ולחתן בכבוד.

קדום עסקי ויעוץ משפטי

קדום עסקי ויעוץ משפטי

צאו והתפרנסו זה מזה, גדולה מעלת הצדקה לסייע לעני לעמוד על רגליו וכך לא יזקק לצדקה.

קופת העיר של אלעד הקימה את אגף הייעוץ העסקי וסיוע בהשמה בתעסוקה מתוך הבנה שהקמת עסק ויצירת מקורות פרנסה  מסייעת למשפחות להתפרנס בעצמם ולא להזדקק לצדקה.  

באגף זה ניתן יעוץ מקצועי בהקמת עסק, סיוע בהשמה בתעסוקה ויעוץ משפטי ע"י אנשי מקצוע הגדולים בתחום. זאת כדי לאפשר לאנשים להצליח, לבסס את עצמם ולהרוויח בכבוד.